Kamery Internetowe, czyli jak podróżować online?

Kamery online stanowią platformę przeznaczoną do transmisji na żywo bezpośrednio z danej kamery internetowej. Dzięki temu można z domowego zacisza podróżować online i odkryć nowe, ciekawe oraz odległe miejsca.

Kamery internetowe (webcams) – czym są?

Kamery internetowe – webcams – to nic innego jak kamery cyfrowe. Dzięki nim można transmitować statyczne obrazy, czyli co jakiś czas albo transmisja może przebiegać w ciągły sposób. Najprostsze modele opierają się o niewielkie rozmiary, których rozdzielczość wynosi najczęściej 640×480 pikseli. To idealne rozwiązanie dla mało wymagających użytkowników, którzy dodatkowo nie posiadają zbyt wydajnego łącza internetowego. Obecnie można spotkać już modele o rozdzielczości wynoszącej 1920×2160 pikseli.

Wiele kamerek online ma już wbudowany mikrofon rejestrujący dźwięk. To jest oczywiste, ponieważ trudno byłoby nagrywać obraz bez tego jednego z ważnych elementów. Warto zwrócić uwagę, iż nie w każdym przypadku jakość wbudowanego już mikrofonu może być zadowalająca. W takiej sytuacji zaleca się zakupienie osobnego urządzenia, które będzie przeznaczone do rejestracji dźwięku.

kamerki online

Kamerki internetowe a liczba klatek na sekundę

W kamerkach internetowych rozdzielczość nie jest jedynym ważnym parametrem. Warto zwrócić również uwagę na liczbę rejestrowanych klatek na sekundę, aby uzyskać zadowalającą płynność nagrań. Zgodnie z zasadą – im większa będzie ta wartość, tym lepiej.

Standardowo kamerka nagrywa obraz w 30 klatkach na sekundę. Dzięki temu można cieszyć się naturalnym i płynnym obrazem. Oczywiście są urządzenia rejestrujące nawet 60 klatek na sekundę, ale to wiąże się już z większym wydatkiem, jednakże nagranie znacznie zyska na tym rozwiązaniu. Płynność obrazu jest szczególnie ważna, kiedy użytkownik chce prowadzić transmisję na żywo bezpośrednio na platformach streamingowych, które są właśnie pod tym kątem dedykowane.

Kamery online – podróżowanie

Kamery online obecnie cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim można zwiedzać przykładowo historyczne miasta, a nawet kosmos! W obecnych czasach to już jest możliwe. Zadowolą one niejednego pasjonata podróżowania.

Kamery internetowe, a dokładniej uliczne pokazują ruch uliczny albo zabytki i wiele, wiele więcej. Zapewne każdy będzie zachwycony spojrzeniem na piękne i odległe krajobrazy. Warto zwrócić uwagę także na to, że kamery światowe w Azji oraz w Europie wyświetlają lokalny czas wraz z mapą obszaru, gdzie dokładnie jest zlokalizowana dana kamerka.

kamery internetowe webcams

Kamerki internetowe a pogoda

Kamerki internetowe pełnią kilka funkcji. Poza podróżowaniem online, dzięki nim można również sprawdzić warunki pogodowe w danym miejscu. To dobre rozwiązanie dla osób, które planują wycieczkę, aby wiedziały czy zapowiada się w danym miejscu ładna pogoda, aby nie jechać kilka godzin, a następnie spacerować w deszczu. Innym przykładem może być sprawdzenie warunków atmosferycznych na wybranym stoku narciarskim. To szczególnie nieoceniona pomoc podczas planowania jakiegokolwiek wyjazdu, w którym jest się uzależnionym od pogody.

Podsumowanie

Kamery internetowe to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla pasjonatów podróżowania, którzy obecnie nie mogą sobie pozwolić na dalszą podróż „osobiście”. Użytkownik może wybrać dowolną lokalizację, a potem w jednej chwili przenieść się przykładowo z Francji do Portugalii, gdziekolwiek tylko się chce. Coraz więcej miast udostępnia podgląd kamery online z dowolnych miejsc – plaża, stoki narciarskie, rynek itd. Warto przed zakupem kamerki internetowej upewnić się, iż spełni ona wymagania użytkownika.

Chcesz podróżować bez wychodzenia z domu? Chcesz zobaczyć najpiękniejsze miejsca na świecie za darmo? Zapraszamy na stronę: WebCamOnline – Kamery Internetowe