Drzwi zewnętrzne dla Twojego domu

Drzwi zewnętrze stanowią swego rodzaju granicę naszego domu. W dobie dzisiejszej troski o bezpieczeństwo naszego dobytku i nas samych, zwykle stawiamy na praktyczne rozwiązania. Wybór zakupu drzwi zewnętrznych na pewno powinien zależeć o tego czy mieszkamy w bloku czy w domu wolnostojącym. I tu i tu mamy sporą gamę możliwości, dlatego warto przeanalizować wszelkie aspekty.

Jak dobrze wybrać producenta drzwi w Warszawie?

Do domów jednorodzinnych zwykle polecane są drzwi stalowe. Stanowią one solidne zabezpieczenie nieruchomości, a do tego stanowią doskonałą izolację. Współczesne modele drzwi metalowych mogą być wyposażone w piękne panele szklane, dające dodatkowe światło w naszym domu lub też mogą wyglądać jak tradycyjne drzwi panelowe. Szeroka gama oklein, sprawia że możemy je idealnie dobrać zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dla wszystkich tych którzy martwią się nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale i praktycznością warto zaznaczyć że drzwi metalowe pokrywane są pianką poliuretanową, zapewniającą izolację cieplną lub też wełną mineralną. Dużą zaletą drzwi stalowych jest odporność na zniszczenia. Ciekawym i coraz częściej wykorzystywanym pomysłem w domach jest zakup drzwi dwuskrzydłowych. Stanowią one swego rodzaju nie lada ozdobę wejścia. Dzięki przeszkleniom i tłoczeniom na skrzydłach drzwi, prezentują się one elegancko i nowocześnie.

producent drzwi warszawa

Inną propozycją producentów drzwi i chyba najbardziej popularną są drzwi wykonane z PCV. Stanowią one dobre wyciszenie, a jednocześnie są jedną z tańszych propozycji. Niestety w przypadku uszkodzeń, ciężej je naprawić. Zakupując drzwi zewnętrze, musimy kierować się jeszcze jedną istotną kwestią tj. jakością produktu. Producent drzwi u którego dokonujmy zakupu musi spełniać pewne standardy. Z uwagi na fakt, ochrony naszego domu zarówno drzwi zewnętrzne jak i zamki w nich montowane powinny być certyfikowane i atestowane. Wówczas mamy pewność, że produkty nam sprzedawane spełniają wymagane normy, przez co są trwałe i niezawodne.

Czy lepsze są drzwi gotowe, czy drzwi na wymiar?

Może się zdarzyć tak, najczęściej w przypadku domów jednorodzinnych iż niezbędne nam będą drzwi na wymiar. Są one tworzone indywidualnie dla naszych potrzeb i zgodnie z możliwościami montażowymi jakie są w naszym domu. Zwykle drzwi zewnętrze mają szerokość 90 cm oraz wysokości 200 cm. Czasem jednak, może się zdarzyć że potrzebujemy drzwi szerszych, np. 100 lub więcej centymetrów. Wówczas potrzebujemy takiego producenta, który stworzy dla nas drzwi na wymiar. Warto tu zaznaczyć iż dobry producent drzwi w Warszawie, będzie łatwiej do znalezienia niż w mniejszych miejscowościach. Obliczając szerokość drzwi, należy doliczyć dodatkowe centymetry na ościeżnicę, zwykle jest to 10 cm. Warto zaznaczyć że producent drzwi może zaproponować nam rozwiązania nietypowe, indywidualne jak np. drzwi zewnętrze zwieńczone łukiem. To rozwiązanie, niestety jest możliwe zwykle w domach jednorodzinnych.

drzwi zewnętrzne

Rynek drzwi zewnętrznych bogaty jest w możliwości. Kwestia które drzwi wybrać zależna jest tylko od naszego budżetu i od tego gdzie mieszkamy. Jeśli mamy wątpliwości, która opcja jest dla nas najlepsza, warto zasięgnąć porady firmy specjalizującej się w montażu o produkcji drzwi.

Szukasz sprawdzonej firmy w stolicy zajmującej się sprzedażą i montażem drzwi? Polecamy naszego partnera: Producent Drzwi w Warszawie.