Kurtki przeciwdeszczowe softshell – Dlaczego warto wybrać je dla swojego dziecka?

Wszyscy rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiedni ubiór dziecka, w szczególności w porze jesienno-zimowej. Duży problem sprawia rodzicom dobór właściwej kurtki dla dziecka. Warto postawić na kurtki przeciwdeszczowe softshell, które z jednej strony są bardzo lekkie, a tym samym przyjazne dzieciom, z drugiej zaś doskonale chronią je przed deszczem i przed wiatrem.

Kurtki softshell – dla kogo?

Kurtki wykonane z materiału, jakim jest softshell, możemy zakupić w bardzo wielu sklepach z odzieżą dziecięcą. Niektórzy uważają, że tego typu okrycia wierzchnie przeznaczone są głównie dla dorosłych, jednak nie jest to prawdą. Rzeczywiście, jeszcze do niedawna materiał softshell służył w głównej mierze do szycia kurtek dla osób dorosłych, dziś zaś możemy kupić doskonałej jakości kurtki przeciwdeszczowe softshell dla naszych pociech. W sklepach dostępne są one w różnych rozmiarach – najmniejsze zaczynają się zwykle już od rozmiaru 80-86. To właśnie w wieku dwunastu miesięcy (rozmiary te dedykowane są około rocznym dzieciom) maluch zaczyna chodzić i chce odrywać świat na własną rękę. Nie ma ochoty spędzać czasu w wózku, który zwykle sam w sobie stanowi doskonałą ochronę przed wiatrem i deszczem. Jeśli jednak nasza pociecha chce się wybrać na spacer pieszo, potrzebuje odpowiedniego okrycia, a będzie nim oczywiście kurtka softshell. Możemy je nabyć również w większych rozmiarach – kurtki przeciwdeszczowe softshell dedykowane są zarówno małym dzieciom, jak i tym w wieku wczesnoszkolnym oraz nastolatkom.

kurtki dla dzieci softshell

Zalety kurtek dla dzieci

Podstawową zaletą kurtek dla dzieci wykonanych z materiału softshell jest fakt, iż chronią one zarówno przed deszczem, jak i przed wiatrem. Nie są to jednak grube odzienia, w których trudno jest się poruszać. Wręcz przeciwnie – lekkość materiału sprawia, że dziecko czuje się, jak gdyby wcale nie miało na sobie kurtki. To zaś powoduje, że są one powszechnie akceptowane przez dzieciaki w każdym wieku. Wszyscy rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo dzieci nie lubią się ubierać. Im więcej warstw, tym gorzej. Tymczasem kurtki dla dzieci softshell pomimo, iż są stosunkowo cienkie, to pozwalają zachować przy skórze dużą ilość ciepła. Oznacza to, że nie musimy zakładać kilku warstw pod kurtkę. Owszem, w przypadku bardzo niskich temperatur należy założyć sweter, jednak w porze jesiennej lub wiosennej bardzo często można ją założyć na zwykły t-shirt. Dzięki temu ubieranie nie zajmuje wiele czasu i łatwiej nam nakłonić malucha do wyjścia z domu. Warto również pamiętać o tym, że kurtki dla dzieci softshell bardzo łatwo jest schować na przykład do plecaka i wziąć ze sobą na wycieczkę. Tradycyjna kurtka zwykle zajmuje bardzo dużo miejsca lub jest zbyt cienka i lekka, aby mogła uchronić dziecko przed deszczem i wiatrem. Tego problemu nie mamy wybierając kurtkę dla dzieci softshell.

kurtki w dinozaury

Do wyboru, do koloru

Początkowo kurtki typu softshell nie zachęcały dzieci swoim wyglądem – były one jednokolorowe, podczas gdy to właśnie liczne barwy i kolory sprawiają, że maluchy chcą ubrać konkretną kurtkę. Dziś jednak tendencja diametralnie uległa zmianie. W sklepach możemy znaleźć całe mnóstwo różnego rodzaju wzorzystych kurtek softshell, które idealnie wpisują się w gusta zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Co więcej, w ostatnim czasie pojawiły się nawet kurtki dla dzieci w dinozaury. Wzór ten to ostatni krzyk mody, dlatego każde dziecko chciałoby posiadać w swojej szafie taką kurtkę. Jeśli możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, to nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wybrać się na zakupy ze swoją pociechą!