Cyklinowanie podłóg i parkietów

W dzisiejszych czasach wszystkie firmy, które oferują usługę cyklinowania podłóg i parkietów, korzysta tylko z nowoczesnych maszyn. Oznacza to oczywiście, że są one całkowicie bezpyłowe i nie trzeba się martwić, że po takiej usłudze cyklinowania całe nasze mieszkanie będzie nadawało się do remontu. Pracownicy takiej firmy zrywają stare listwy, cyklinują, zabezpieczają podłogę, zakładają nowe listy i nasza podłoga wygląda jak nowa. Taki parkiet wytrzyma kolejne lata i właśnie na tym nam przecież zależy. Całkowity koszt wykonania takiej usługi jest zazwyczaj zależny od tego jak duża jest cyklinowana powierzchnia oraz jakich środków do zabezpieczenia podłogi użyjemy. Dlatego też trzeba skonstatować się wcześniej z firmą, która się tym zajmuje, a dostaniemy rzetelną wycenę prac.
Co jakiś czas warto powtórzyć cyklinowanie podłogi, ponieważ może ona zyskać nowe życie, a my nie musimy jej zrywać i wykonywać wielu trudnych i dodatkowych prac. Jeżeli nie wiecie Państwo jaką rzetelną i sprawdzoną firmę wybrać z Warszawy – polecamy specjalistów w tej branży. Polegając na doświadczeniu tej firmy można być pewnym, że pakiet czy deski będą wyglądały nawet lepiej niż się tego spodziewamy. Bo tak naprawdę, jeżeli mamy w naszym domu/mieszkaniu, parkiet albo deski to mamy szczęście, bo całkiem niskim kosztem będzie można wszystko naprawić. Polecamy sprawdzić na swojej podłodze 🙂

Jak przygotować się na cyklinowanie podłogi?

Jeśli planujecie zlecić cyklinowanie podłóg w swoim mieszkaniu lub domu, powinniście się do niego odpowiednio wcześniej przygotować.
Przede wszystkim w pomieszczeniu, w którym będą przeprowadzane prace, musimy usunąć wszystkie meble i inne przedmioty. Niektórzy decydują się na to, by nie cyklinować podłogi pod ciężkimi meblami, takimi jak komody czy szafy, wychodząc z założenia, że i tak jest ona niewidoczna. Nie jest to jednak najlepszy pomysł, ponieważ jeżeli kiedykolwiek zdecydujesz się na remont czy przestawienie mebli, podłoga w różnych miejscach pomieszczenia będzie wyglądać na zniszczoną i cały proces cyklinowania trzeba będzie powtórzyć.

Kiedy powinniśmy podjąć się cyklinowania podłóg?

Poważnie uszkodzona drewniana podłoga to nie tylko zaburzenie wystroju naszego pomieszczenia, ale także poważny problem pod względem trwałości paneli, czy deski, którą mamy na podłodze. Jeśli powierzchnia parkietu została naruszona, to jest on bardziej narażony na wilgoć, brakuje bowiem ochronnej warstwy lakieru, która do tej pory izolowała drewno od wody i wilgoci. Cyklinować można także wtedy, gdy stara farba utraciła swoje właściwości, dlatego należy nałożyć nową warstwę, aby chroniła odpowiednio nasz parkiet.

Okazuje się, że cyklinowanie podłóg wcale nie musi być takie drogie. Oczywiście wszystko zależy od konkretnej oferty, ponieważ różne firmy różnie się cenią. Duży wpływ na ostateczne koszty ma także rozległość uszkodzeń naszej podłogi. Jeśli szlifowania wymaga jedynie jej niewielki fragment, a mankamenty nie sięgają szczególnie głęboko, to wydatki nie powinny stanowić większego problemu, a tym samym cały remont parkietu będzie sporo tańszy.

Jeżeli szukacie Państwo więcej informacji dotyczących cyklinowania podłóg, oraz na przykład ich lakierowania lub bejcowania – zapraszamy do kontaktu.